Zobacz jak przebiega udana współpraca

Pierwszy kontakt

Gdy po raz pierwszy kontaktujesz się z nami mailowo bądź telefonicznie, porozmawiamy na temat możliwości naszej współpracy, o Twoich oczekiwaniach oraz odpowiemy na Twoje pytania.
Zazwyczaj pierwszy kontakt i wycena przebiegają na odległość, ale jeśli chcesz, chętnie spotkamy się z Tobą na budowie lub w naszym biurze w Tarnowskich Górach, aby w miłej atmosferze omówić wszystko twarzą w twarz.

W zakładce Szybka wycena znajdziesz krótki formularz. Wypełnij go, a wycenę otrzymasz w ciągu 24 godzin.


Wycena w kilku wariantach

W ciągu 24 godzin od kontaktu z nami otrzymasz mailowo wycenę z podziałem na możliwe formy współpracy, o których możesz przeczytać w zakładce "Oferta"


Podpisanie umowy

Jeśli jest tylko taka możliwość, przed podpisaniem umowy spotykamy się na budowie, abyśmy mogli samodzielnie dokonać pomiarów - zawsze wolimy się upewnić, że pomieszczenia mają takie wymiary jak na projekcie - czasem kilka centymetrów robi dużą różnicę, szczególnie w kuchni i łazience.

Natomiast jeśli dom (lub mieszkanie) dopiero jest budowany lub jeśli współpracujemy na odległość, bez najmniejszego problemu możemy pracować w oparciu o projekt budowlany - w takim wypadku spotykamy się w celu podpisania umowy, lub podpisujemy ją przez internet.


Dokładne określenie Twoich potrzeb

Po podpisaniu umowy doprecyzujemy już bardziej szczegółowo co najbardziej Ci się podoba i czego oczekujesz.

Bez obaw, nie zawalimy Cię wielostronnicowymi kwestionariuszami do wypełnienia - zamiast tego porozmawiamy, obejrzymy przykłady przygotowane przez Ciebie oraz te przygotowane przez nas, a następnie zapytamy o kilka najważniejszych kwestii. Z naszego doświadczenia wynika, że klienci często nie lubią samodzielnie wypełniać formularzy i opisywać szczegółowo np. jakie meble chcą w salonie - po to przychodzi się do projektanta, żeby coś zaproponował. Rozumiemy to, dlatego określimy Twoje potrzeby w sposób tak przyjazny i mało męczący, jak to tylko możliwe :-)

Oprócz kwestii związanych ze stylem Twojego wnętrza, porozmawiamy również o terminach oraz o budżecie - dzięki temu naszą współpracę zaplanujemy tak, żeby wszystko było gotowe z odpowiednim zapasem czasu oraz żeby w ramach Twojego budżetu osiągnąć jak najlepszy efekt.

Tę rozmowę przeprowadzamy zazwyczaj od razu podczas spotkania na którym podpisujemy umowę, lub jeśli współpraca przebiega drogą internetową, podczas wideokonferencji (nie musisz mieć kamerki, z Twojej strony wystarczy nawet sam mikrofon).


Układu funkcjonalny

W ciągu kilku dni od rozpoczęcia prac projektowych otrzymasz od nas 2-3 koncepcje układu funkcjonalnego w formie rzutów z góry, na podstawie których powstanie właściwy projekt z wizualizacjami i wirtualną rzeczywistością.

Twoja decyzja nie musi być wiążąca - na dalszych etapach dalej możesz wprowadzać zmiany. Jest to po prostu pierwszy przystanek w celu określenia dalszego kierunku prac. Jest on natomiast ważny chociażby ze względu na funkcjonalność i ewentualne zmiany w ścianach działowych.


Wizualizacje fotorealistyczne oraz wirtualna rzeczywistość

Po wybraniu układu funkcjonalnego, w umówionym terminie otrzymasz pierwsze wizualizacje fotorealistyczne, na których będzie widać już gotowe wnętrza.

Oprócz tego za każdym razem wygenerujemy dla Ciebie wnętrze w wirtualnej rzeczywistości - będziesz mógł obejrzeć projekt na swoim telefonie, bądź na ekranie komputera. Więcej o wirtualnej rzeczywistości przeczytasz tutaj.


Dynamiczne dopracowanie projektu

Kiedy projekt wygląda już z grubsza tak, jak tego oczekujesz, przystępujemy do dopracowywania detali. Dajesz nam znać co byś chciał zrobić inaczej, wtedy wprowadzamy to do projektu, lub mówisz co Ci się nie do końca podoba - w tym wypadku od siebie proponujemy inne rozwiązanie.

Podczas tego etapu staramy się przesyłać Ci projekt po zmianach w możliwie jak najkrótszym czasie, żebyśmy wspólnie zdążyli wszystko dopracować w założonym terminie. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zaakceptujesz projekt bez pełnej satysfakcji, bo zbliża się termin rozpoczęcia prac na budowie - co w branży projektowej czasem się zdarza, jeśli za każdym razem klient musi czekać tydzień na wprowadzenie poprawek.


Projekt wykonawczy

Gdy projekt jest już dopracowany i nie możesz doczekać się jego realizacji, my zabieramy się za sporządzenie dokumentacji technicznej. Rysunki dla wykonawców wykonujemy czytelne (nie sposób się pomylić) i bardzo dokładne, dzięki temu każdy wie co ma robić. Dodatkowo do rysunków technicznych dodajemy obszerną część opisową - coś w stylu instrukcji obsługi, gdzie w jasny sposób słownie opisujemy kluczowe elementy projektu.
To ważne, bo zazwyczaj prac remontowych nie wykonują inżynierowie konstruktorzy, tylko fachowcy znający się na swojej pracy, a zbyt skomplikowany rysunek techniczny wizięty żywcem z programu może być mylący.

Dodatkowo razem z projektem wykonawczym dla ekipy remontowej, otrzymasz projekt mebli na wymiar. Projekt ten wykonamy w taki sposób, że każdy stolarz szybko i bez domyślania się będzie mógł sporządzić wycenę - dzięki temu przy wysyłaniu zapytań do firm stolarskich, otrzymasz więcej odpowiedzi drogą mailową.
Mamy doświadczenie w produkcji mebli na wymiar i wiemy, jak powinny być zrobione porządne meble. Dlatego do projektu otrzymasz specyfikację zastosowanych materiałów i akcesorii oraz część opisową wyjaśniającą kluczowe kwestie projektu. Daje Ci to gwarancję, że meble będą zrobione dokładnie tak jak wspólnie to uzgodnimy, nie będzie niedomówień i stolarz nie wprowadzi nieoczekiwanych zmian.


Realizacja

Gdy na papierze wszystko jest już gotowe a ekipa zaczyna pracę, w razie potrzeby służymy nadzorem autorskim. W ramach nadzoru autorskiego pilnujemy, żeby prace wykonywane były zgodnie z projektem oraz jesteśmy w stanie pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów technicznych na budowie.

Drugą możliwość stanowi powierzenie nam realizacji projektu w ramach zastępstwa inwestorskiego, jest to opcja droższa i wymagająca indywidualnych ustaleń.


Parapetówka

Gdy wszystko będzie już skończone, będziecie mogli zaprosić rodzinę i przyjaciół na parapetówkę i z dumą pokazać im swój nowy dom. Później będziecie żyli długo i szczęśliwie w swoim pięknym, wygodnie urządzonym wnętrzu :-)Cieszymy się, że przebrnąłeś przez cały obszerny opis współpracy. Zapraszamy teraz do cofnięcia się do pierwszego kroku i nawiązania pierwszego kontatku - z przyjemnością wycenimy Twój projekt i podejmiemy owocną współpracę! :-) Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w zakładce Kontakt.